Będąc we Włoszech zostaliśmy rozesłani po kilku różnych firmach. Nasze doświadczenia różniły się dość skrajnie, niektórzy byli bardziej zadowoleni, inni mniej, jednak wszyscy podchodziliśmy do pracy bardzo poważnie.

Praca Informatycy

SD Consulting di Simona D'Ambrosio

Jako projekt zostało powierzone nam stworzenie strony e-commerce kompletnie od zera.
Naszą pracowadczynią była fantastyczna Pani Simona, która w bardzo przystępny oraz ciekawy sposób prowadziła dla nas wykłady, jak i pomagała, gdy tylko mieliśmy z czymkolwiek problem.
Czas w pracy spędzaliśmy przyjemnie, jednak oczywiście nigdy nie zapominaliśmy o naszych obowiązkach - pracowaniu nad indywidualnymi projektami.
Zadanie to robiliśmy z zapałem, ponieważ mieliśmy dużą ilość swobody, a wiedza, którą chłoneliśmy garściami, była bardzo użyteczna i z pewnością będzie praktyczna również w przyszłości.

Praca Mechatronicy

Euro Cooling

Euro Cooling Systems SRL to firma zajmująca się produkowaniem instalacji chłodzących. Jest to włoska firma, mająca siedzibę i zakład produkcyjny na obrzeżach Rimini, niedaleko Coriano.
Firma ta przoduje w swoim sektorze, bierze udział w ogólnoświatowych eventach i współpracuje z innymi wielkimi markami (np. Coca-Cola).
Będąc praktykantami, pracowaliśmy pod czujnym okiem Alejandro, naszego tutora i pracownika Euro Cooling. Za każdym razem szczegółowo opisywał nam każde zadanie, po czym demonstrował sposób jego wykonania.
Niestety jednak, nasz zakres obowiązków zawężał się tylko do robót pomocniczych i prac magazynowych.

Praca Mechatronicy

Silectra SRL

Silectra Construzione Quadri Elettrici to firma zajmująca się projektowaniem i konstruowaniem rozdzielni elektrycznych do budynków usługowych.
Jako praktykant nie byłem traktowany dużo inaczej od zwykłych pracowników.
Zazwyczaj pomagałem Ervinowi, jedynemu człowiekowi, który potrafił mówić po angielsku, jednakże zdarzało się też że inni potrzebowali mojej pomocy. Pomimo braku znajomości wspólnego języka bardzo zżyłem się z tamtejszym zespołem.
Na pewno doświadczenie pracy w Silectrze będę pamiętał do końca życia.

Praca Mechatronicy

BPL

B.P.L Construzioni Elettriche Di Bugli Stefano to firma zajmująca się rozwiązaniami dla dystrbucji, automatyki, fotowoltaiki, rozruchu silników oraz paneli sterowania.
Jako praktykant nie miałem określonego miejsca pracy oraz czynności, które musiałem wykonywać. Po prostu służyłem pomocą wszystkim pracownikom zakładu.
Na początku dawali mi proste czynności takie jak krojenie kabli do określonej długości i zarabianie końcówek. Na szczęście zadania stawały się coraz bardziej skomplikowane i ciekawsze z każdym dniem.
Atmosfera pracy była bardzo przyjemna a pracownicy mili, i mimo tego, że nie wszyscy mówili po angielsku, to szukaliśmy różnych sposobów aby móc się porozumieć.